Gemina | Pokračování na Heimdallu

O prázdninách jsem se vrhla na knihu Illuminae, která byla naprosto neuvěřitelná, a od jejího dočtení jsem se nemohla dočkat vydání dalšího dílu. 6. listopadu se druhá kniha Gemina objevila u nás a já si ji nemohla nechat ujít.

Ve druhém díle se přesouváme na skokovou stanici Heimdall, jež bude muset čelit útoku korporace BeiTech. Setkáváme se s Hannou, hýčkanou dcerou velitele, a Nikem ze špatné rodiny, kteří musí zachránit nejen své životy, životy lidí na celé lodi a na flotile Hypatie, ale také osud celého vesmíru, jenž může být ve vteřině navždy zničen.

„Stopy obav, smutku, strachu, všechno se to uhladí a ona vklouzává do kódu, do sítě, do světa, kde nepotřebuje k utíkání nohy.“

IMG_20171216_141031-01-02

Již u Illuminae jsem byla naprosto unešená z obálky a tak jsem si říkala, že mě jen tak něco nedostane, když vím, co přesně čekat. Přesto se na Geminu nemůžu přestat koukat, protože mne opět uchvátila. Stejný mechanismus jako předtím, plastový přebal a tvrdé desky, ale zas a znovu jsem nezvládla knihu odložit z rukou. Celé to zpracování je tak úžasně nápadité, že se jistě budu rozplývat i u třetího dílu.

„Snad Tě utěší, když se dozvíš, že Tvoje smrt bude sice nesmírně násilná, ale milosrdně rychlá.“

Jak jsme zvyklí, příběh je vyprávěn pomocí záznamů kamer, audio záznamů, chatů a také výpovědí. Celé vyprávění doplňují stránky z Hannina deníku, do kterého psala a kreslila během celé akce.
Hned jsem se začetla a nemohla se pustit. Bohužel byl poslední týden školy a já více spala než abych četla. Jindy bych knihu přečetla během dvou dnů, takto se to táhlo týden, ale opět – žádná chyba knihy.

Nevím, jak jsou na tom ostatní, kteří Geminu četli, ale pro mne je ještě lepší než Illuminae. Zásadní rozdíl je především v postavách. Kady mi  nebyla již od začátku sympatická a ani Ezra na tom nebyl o moc lépe. Musela jsem si na ně zvykat a i když v sobě měli nějaké to kouzlo, Hanna s Nikem je převálcovali hned. Počkejte, až se dočtete na stranu 438 :‘).

„Dvěma nejmocnějšími bojovníky jsou trpělivost a čas.“

Zároveň nás čeká velmi dobrá zápletka v zápletce. Pro mě možná trošku předvídatelná, ale myslím, že kdybych nedávno nečetla knihu Temná hmota, nikdy bych na tu správnou teorii nepřišla. Asi jsem naladěná na fyzikální vlnu.

IMG_20171216_141227-01

A jako poslední.. Budete mít zlomené srdce a nejméně třikrát. Kniha mě naprosto zničila. Brala mi naději a poté zase vracela, ovšem jen na pár stran. Několikrát jsem jenom seděla a koukala kolem sebe, za co jsem si to sakra zasloužila a proč mi to autoři dělají. Ztrácela jsem veškerou vůli žít a chtěla jen listovat stránkami a hledat ten šťastný konec, jenž se mi tak hodně vzdaloval.

„Poslední rozkaz od Její Výsosti. Jenže ho už nikdo neslyší.“

Očekávala jsem hodně a dostala jsem víc, než jsem vůbec doufala. Celou sobu jsem si opakovala, že Illuminae bylo něco neskutečného a nic to nepřekoná, ale zůstala jsem jen ohromeně koukat, co se mi dostalo za dílo do ruky. Rychle a jistě se mi série vryla pod kůži a já se nemůžu dočkat třetího dílu, Obsidio. Zároveň snad nechci ani číst, protože lidé budou umírat a já nebudu schopná se přes to přenést.

Hodnocení: 10/10 (a klidně i těch 100/10)

„Chcete slyšet, jak to končí?“

 


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s