O mně a blogu

Psaní popisů sama sebe patří k mým velice neoblíbeným činnostem. Nikdy nevím, jestli začít zpříma, nebo se to snažit více okecat, či zda to, co jsem napsala, je dostatečné nebo mám napsat odstavec navíc.

Zkrátka jsem dosti obyčejná osoba s velkou láskou ke knihám, kaktusům, hudbě, blogování, hororům a černému humoru. Zajímám se o všemožné pohanské zvyky, čarodějnictví a přírodu. Mám ráda probírání vážných témat a zjišťování názorů druhých, v tom mě právě nejvíce baví blog.

Nemám žádný oblíbený žánr, který u knih vyhledávám. Často u mě najdete fantasy, sci-fi, thrillery, někdy i detektivku, zároveň se nebráním young adult ani hororům či klasické literatuře. Jsem velká fanynka Harryho Pottera a také řady dětských knih Řada nešťastných příhod – můžu číst pořád dokola. Dále obdivuji Sira Arthura Conana Doyla a Agathu Christie.

Mezi další záliby patří sledování seriálů jako American Horror Story, Sherlock, Penny Dreadful, Blind Spot a Stranger Things. Dlouho jsem sledovala The Walking Dead, ale od páté série mě seriál nezaujal. Přesto mě však Glenn velmi zasáhl. 😦

Snažím se neustále zdokonalovat v kresbě a poslední půl rok jsem podlehla práci se štětci. Stále jsou však mými největšími nepřáteli a daleko radši cítím v ruce tužku.

Dále se snažím učit norštinu, která mě zaujala a zatím mě to moc baví. Jednou bych ráda procestovala celou Skandinávii i s Finskem a Islandem. Celkově mě více lákají chladnější území, ale neodmítla bych ani road trip po USA. Především bych se ráda podívala do LA.

K blogování jsem se dostala už jako malé dítě, kdy vznikaly všemožné křiklavé, kontrastní a nesmyslné blogy s články o pár slovech. Myslím, že si tohle období dpousta z nás pamatuje. Většinou to probíhalo jen stylem „o čem mááám psááát??? omlouvám se že jsem tu tak dloouho nebila“ a tak dále.

Dnes jsem již na lepší úrovni, alespoň doufám, a blogování mě stále neopustilo. Mám za sebou samozřejmě hromadu jiných stránek, které fungovaly tak měsíc až tři. Má nejúspěšnější se držela celý jeden rok, ale má aktivita nebyla nijak skvělá. Celkově jsem nebyla spokojená s blog.cz a tak jsem se rozhodla přesunout sem.

Ačkoliv adresa blogu nese v názvu knihy, nebude to tu jen o nich. Chci se snažit přidávat články i na jiná témata, jako třeba seriály, filmy, nebo co mě zrovna napadne a budu na to mít náladu. Název také nemá znít negativně, to vůbec ne, v zajetí knih jsem moc ráda, přestože je to velký žrout času i peněz. 🙂